Ceza Hukuku

Bilişim suçları avukatı Gaziantep – İnstagram – whatsapp – Facebook

Rate this post

Bilişim suçları ve cezaları son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte bilişim suçları ve cezaları konusu gündemde önemli bir yere sahip olmuştur. Teknolojide yaşanan değişmeler ve gelişmeler, insanların yaşam tarzlarında değişiklik meydana getirmiş olup suçların işleniş biçimlerinde de farklılıklara sebep olmuştur. Böylece bilişim suçları adı verilen yeni bir kavram ortaya çıkmıştır.

Bilişim suçları, aynı zamanda siber suçlar olarak da bilinmektedir. Bilişim suçları, aslında çok geniş bir alanı kapsadığından dolayı tam bir tanımını yapmamız mümkün değildir. Fakat kısaca şunu söyleyebiliriz ki siber suçlar, bilgisayar ya da internet aracılığıyla işlenen suçlardır. Yalnızca bilgisayar değil; tablet, cep telefonu, pos makinesi gibi araçlarla da bilişim suçu işlenebilmektedir. Bu suçların işleniş biçimleri farklılık gösteriyor olup bilişim suçları hakkında düzeneleme Türk Ceza Kanunu’nda yer almaktadır.

Başa dön tuşu
Mesajı Gönder
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.
Call Now Button