Sözleşmeli Er-Erbaş Sözleşmesi İptali

Sözleşmeli Er-Erbaş’ların tarafımıza sıkça sorduğu sorular

Sözleşmeli er sözleşme fesih ederse ne olur? 

Cevap : Ön sözleşmesini feshederek ayrılanlar tekrar TSK’ya sözleşmeli er olarak geri dönemezler.

Cevap : Ön sözleşme süresi, sözleşmeli er adayları için adaylık süresi gibi değerlendirildiğinden, ön sözleşme süresi içinde ayrılanlar hakkında herhangi bir cezaî işlem yapılmaz ve ayrılanlar tazminat ödemezler.

Sözleşmeli er rütbe atlar mı?

Sözleşmeli erler en az 3 en fazla 7 yıl görev yapacaklar. 2 yılda bir üst rütbeye yükselerek sırasıyla sözleşmeli onbaşı, sözleşmeli çavuş olacak.

Sözleşmeli er eğitimde askerlik yapmış sayılacak mı?

MADDE 4 – (1) Sözleşmeli er adayları, ön sözleşme yapılarak askerî eğitime alınır. Askerî eğitimi başarı ile tamamlayanlarla, dört yıldan fazla olmamak kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılır.  (3) Sözleşmeli erbaş ve erler ile sözleşmeli er adayları, asker kişi sayılırlar

.Avukat Aziz Cihan KAÇIRAN - Gaziantep ACK Avukatlık Ofisi Gaziantep Ağır Ceza Avukatı Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Sözleşmeli er kışla dışında kalabilir mi?

Orduda sözleşmeli er ve erbaş olarak istihdam edilen personeller, mesai bitiminde kışladan çıkamıyordu. Ancak bu düzenleme ile sözleşmeli er ve erbaşlar, mesai bitimi sonrası kışladan çıkabilecek.

Sözleşmeli erliği bırakanlar uzman erbaş olabilir mi?

6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu 8/11. maddesinde “Kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar, ilgili mevzuattaki şartları sağlamak şartıyla uzman erbaşlığa veya astsubaylığa başvurabilirler.

Avukat Aziz Cihan KAÇIRAN - Gaziantep ACK Avukatlık Ofisi Gaziantep Ağır Ceza Avukatı Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Sözleşmeli er subay olabilir mi?

Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar ilgili mevzuattaki şartları sağlamak şartıyla, astsubaylığa başvurabilirler.

Sözleşmeli er olmak için ne gerekli?

Adaylar seçim aşamalarına gelirken kendisine ait ehliyet, askeri ehliyet, diploma, sertifika, başarı belgesi, bonservis, mesleki eğitim belgesi, kurs belgesi vb. belgeleri yanlarında bulunduracaklar.

Sözleşmeli er kimler olabilir?

Başvuru süresi içerisinde askerlik hizmetine başlamamış olanlar için; En az orta öğretim (lise) ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak. Başvuru süresi içerisinde askerlik hizmetini tamamlamış olanlar için; En az 8 yıllık ilköğretim (ortaokul) veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak.

Sözleşmeli er zorunlu kaç yıl?

Her sözleşme süresinin sona erme tarihinden en az üç ay önce sözleşmeli erbaş ve erler sözleşmeyi yenileyeceklerine dair yazılı bildirimde bulunmadıkları takdirde, sözleşme kendiliğinden sona erer. Müteakip sözleşmeler, bir yıldan az, üç yıldan fazla olamaz. Sözleşmeli erbaş/erler toplam yedi yıl görev yapar.

Sözleşmeli er operasyona gider mı?

Sözleşmeli Erler Operasyonlara Gider mi? Türk Silahlı Kuvvetleri’nin birer sözleşmeli personeli oldukları için, alınan eğitim ve görevlerde operasyona çıkacakmış gibi yapılmaktadır ve görev verildiği takdirde sözleşmeli erler operasyona dâhil edilmektedir.

er erbaş sözleşme iptali

Sözleşmeli er maaşı 2021 ne kadar?

En az maaş alan Sözleşmeli Er, 3 bin 750 lira maaş alırken, en yüksek Sözleşmeli Er ise 4 bin 500 lira maaş almaktadır.

Sözleşmeli er nerede kalır?

Sözleşmeli erler, vatani görevini yapan erbaş ve erler gibi kışlada kalır, yemek ve yatak ihtiyaçları devlet tarafından karşılanır ve bunlar ücretsizdir.

Sözleşmeli er nerede görev yapar 2021?

MSB tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2021 yılı sözleşmeli er alımı 2. grup çağrı ilanı yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti 29 Mart-15 Nisan 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde yapılacak

Sözleşmeli er kadro silahı nedir?

Sözleşmeli erbaş ve erlerin silâhları kadro silâhıdır. (1) Sözleşmeli erbaş ve erlerin günlük faaliyet programı ve hafta sonu izinleri, 25/6/2019 tarihli ve 7179 sayılı Asker alma Kanunu gereği askerlik yapanlarda olduğu gibidir. Sözleşme ve görev süresince kışlada iskân edilirler.

Sözleşmeli er bittikten sonra memur olabilir mi?

Buna göre 7 hizmet yılını dolduran sözleşmeli erlerden nitelik belgesi olumlu olanlar kamu kurum ve kuruluşlarına memur kadroları ile atanabilecekler.

[button color=”red” size=”small” link=”https://www.youtube.com/channel/UCTmOF3YO_Qkq4tUnUOnCLdg” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]Youtube Kanalımıza Abone Olun[/button]

 

 

4.7/5 - (25)

19 thoughts on “Sözleşmeli Er-Erbaş Sözleşmesi İptali”

  1. Ben 3 yıl sözleşmeli er olarak imza atım şimdi 7nci adayım fesih etsem bekçiliğe yada güvenliğe başvurabilir miyim

   1. Aziz Cihan KAÇIRAN

    Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

  2. Bende aynı durumdayım, sonuç ne oluyormuş kardeşim biliyor musun, olabiliyor muyuz devlet memuru falan ?

 1. Atakan Coşkun GÜLER

  Sözleşmeli erlikte 3yillik sözleşme sürem bitmeden istifa edip gidebilirsin diyenler var ama 6191 er-erbas kanununda tek taraflı fes olmaz yazıyor. Benim sorum fesih edebilirsek eğer bekçilik sınavlarına girince sen TSK dan çıkıp gelmişsin fes etmişsin biz seni anlamayız diye bir tepkiyle yargıyla karşılaşır mıyım? Teşekkür ederim.

 2. 3senem dolmadan söz.erliği bazı sorunlardan bıraktım jandarma uzmanlığa girmek istiyorum bizim durumda olup jandarma uzman olanda var yinede doğru bilgiyi size sormak istedim

 3. Abi ben egtime gittim sözleşmeli er egtimine 8 sonra fesh verdim bir sorunlar yüzünde ve ben jandarmaya başvuracağım bu benim güvenlik soruşturmasıni etkilermi piskolojim çok bozuluyor

  1. Aziz Cihan KAÇIRAN

   Konu hakkında detaylı danışmanlık için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 4. Burak akdaş

  Sözleşmeli er iken 3 ay rapor alıp sözleşmemiz fesih edildiği taktirde bize uygulanacak işlemler nelerdir

 5. Soz er 3 yılı bitirip en az kac yil imza atar
  Soz er 3 yılı bitirip 4 yıla imza atiktan sonra fesih olursa 3 yıllık tazminatı alırmı

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

Scroll to Top
WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat uygun bir ücret karşılığında size yardımcı olup yol haritanızı çizecektir.