Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatının Görevleri

Adana boşanma avukatı, medeni kanuna göre, boşanma davasının hangi sebeplerden ötürü açılacağını, hem yer hem de yetki yönlerinden davayı nerede açacak olduğunu bilmesi gerekir.  

Bazı durumlarda sıkıntılı ve de oldukça zor bir şekilde ilerleme gösteren boşanma davaları, müvekkillerin hukuki destekleri haricinde psikolojik anlamlarda da desteğe ihtiyaç duyduğu dönemlerdir.  

Bu sebepler ile Adana boşanma avukatı, aile hukukunu iyi bir şekilde bilerek müvekkilleri ile beraber empati kurmalı ve de kanunlar ile, gerekli karar mercilerini iyi takip etmesi gerekir.  

Bunun haricinde boşanma davalarının yürütülmesi adına yalnızca aile hukuku içerisinde de değil, hem ceza hem de icra alanları içerisinde gerekli bilgi donanımlarına da sahip olmalıdır.  

Boşanma davalarının öncesinde ya da boşanma davası süreci içerisinde, taraflar ve de tarafların yakınları arasında yaşanabilecek bir fiziksel ya da sözlü şiddet, tehdit gibi olaylar meydana gelebilmektedir.  

Bu nedenle iyi bir boşanma avukatı, bu konularda yapabileceği savunmaları iyi bir şekilde bilmelidir.  

Bunun haricinde boşanma avukatının, hem ceza hem de gerekli diğer davalar konusunda da uzman bilgi birikimini elde etmeyi bilmelidir.  

Hem boşanma davasının devam ettiği süreç içerisinde, müvekkile bağlanmakta olan nafaka icraları ya da dava içerisinde kazanç elde edilebilecek tazminat gibi eşyaların icra üzerinden tahsil edilebilmesi adına iyi bir boşanma avukatı olmak önemli bir husus olarak yer almaktadır.  

Sonuca gelecek olduğumuzda, adana boşanma avukatları içerisinde, dava süreci öncesi ya da dava süreci içerisinde herhangi bir mal veya hak kaybının önüne geçmek adına mutlaka alanında uzman bir boşanma avukatı ile beraber çalışarak, hukuki desteklerin sağlanması, müvekkil adına oldukça önemli bir işlem olarak yer almaktadır.  

Avukat Aziz Cihan KAÇIRAN - Gaziantep ACK Avukatlık Ofisi Gaziantep Ağır Ceza Avukatı Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı
Adana Boşanma Avukatı 1

Boşanma Davası Süreci ve Avukat Desteği

 1. Boşanma sürecini başlatmak isteyen eş, yeni yerleşim yerinde bulunan Aile mahkemesine başvuruda bulunmalıdır.  
 2. Yeni yerleşim yeri olmayan eş ise son 6 ay içinde birlikte oturdukları yerin Aile Mahkemesine başvurmalıdır.  
 3. Bu gibi durumlarda Asliye Hukuk Mahkemesi Aile Mahkemesinin yerini tutmaktadır. Başvurular ise böyle bir durumda bu mahkemelere yapılabilir.  
 4. Süreci başlatma adına boşanma davasının gerekçesini en açık şekilde ifade eden bir dilekçe hazırlanmalıdır.  
 5. Boşanma davalarında gerekli danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak veren Adana Boşanma Avukatı, alanında yetkin niteliklere sahiptir.  
 6. Dilekçenin hazırlanma sürecinden başlayarak boşanma avukatı ile iletişime geçtiğiniz takdirde gerekli stratejiler sağlanarak boşanma davası gerçekleşebilir.  
 7. Özellikle aldatma ya da şiddet ile başvuran davacılar birtakım delillere ihtiyaç duyabilir.  
 8. Adana Boşanma Avukatı bu sürecin işletilmesi alanında yetkin biri olmalıdır.  
 9. Aksi takdirde lehinize gerçekleşecek olan bir dava aleyhinize dönüşebilir.  
 10. Aksi takdirde adalet gerektiği gibi sağlanamayabilir aslında haklı olan taraf için tazminat davası gibi çeşitli ücretler yüklenebilir.  
 11. Her yıl 300.000 bin çift ülkemizde boşanmaktadır.    
 12. Boşanmaların başlıca sebepleri terk sebebiyle boşanma, zina sebebiyle boşanma ve evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle boşanma davalarıdır.  
Adana Boşanma Avukatı 2

Adanada En İyi Boşanma Avukatını Nasıl Bulurum

Hayatımızda bazen her şey istediğimiz gibi gitmez. Büyük hayaller kurularak temeli atılan yuvalar, bazı zamanlarda taraflar arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile evlilikler son buluyor. Bu zorlu süreci olabildiğince kolaylaştırmak, hızlandırmak ve bu süreçten daha az hasar alarak atlatabilirsiniz. Bu sürecin olabildiğince çabuk ve taraflar için olumlu bir şekilde çözülebilmesi için işini profesyonel bir şekilde yapan Adana boşanma avukatı ile çalışabilirsiniz. İşinde tecrübeli avukatlarımız, bu zorlu sürecin daha kolay bir şekilde çözümlenmesi için davasını sonuna kadar sahiplenerek en iyi şekilde müvekkilini savunması dava sürecini önemli ölçüde kısaltır. Avukatın iyi olması davanın kısa sürede sonuçlanmasına yardımcı olur.        

Adana’nın En İyi Boşanma Avukatı    

Adana’da görülen boşanma davalarında büyük bir özveri ile görev yapacak Adana boşanma avukatları bu zor ve psikolojik olarak sıkıntılı sürecin en kolay şekilde atlatılmasına yardımcı oluyor. Özellikle de çocuğu olan çiftlerin bu süreçte daha hassas davranması ve çocuğa bu zorlu süreci hissettirmeden dava sürecinin yürütülmesi gerekir. Boşanma davalarında taraflar, maddi ve manevi pek çok konuda anlaşma sağlayarak dava sürecinin önemli ölçüde kısalmasına yardımcı olur.    

Boşanma Davalarının Çeşitleri    

Boşanma davaları tarafların anlaşmalarına bağlı olarak iki çeşit olarak görülür.  

 • Anlaşmalı boşanma davaları  
 • Çekişmeli boşanma davaları  

Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar tüm maddi paylaşımlar, velayet paylaşımı, çocuğun ne zaman kimde kalacağı, mal paylaşımı gibi konuların hepsinde anlaşmış olurlar. Anlaşmalı boşanma davaları, bir ya da iki celsede sonuçlanır. Çekişmeli boşanma davaları ise, mal paylaşımı, birlikte edinilmiş malların akıbeti, velayet sorunu gibi pek çok konunun bir ya da birkaçında tarafların anlaşmaya varamaması sonucunda görülür. Bu davalar çekişmeli olarak yürütülür. Bu nedenle bu dava süreçleri uzun yıllar sürebilir. Bu davalarda tarafların anlaşmaya varamadığı konularda hakim karar verir.    

Adana’ da Boşanma Avukat Ücretleri Ne Kadardır?       

Boşanma avukatı masrafları, dava sürecinde yapılan yargılama masraflarını, boşanma davası ücretleri ise avukatlık ücretlerini ifade etmektedir. Dava boyunca beklenmedik masraflarla karşılaşmamak için boşanma davası ücretleri ve masrafları birlikte hesaplanıp anlaşmaya varılmalıdır. Boşanma davası ücretleri genellikle dava başında ya da birkaç ay içerinde ödenmeli dava sonuna bırakılmamalıdır. Avukatlara tavsiye niteliğine Türkiye Barolar Birliği yıllık asgari avukat ücret tarifesi belirler ve bunu bir cetvelde yayınlar. Avukatlara tavsiye niteliğinde olan bu cetvelde belirtilen fiyatlar davanın zorluk derecesine göre avukat tarafından belirlenir.       

Anlaşmalı boşanmalarda Adana boşanma avukatı tarifesi 4.600,0 TL iken, çekişmeli boşanma davalarında ise bu miktar 6.800,00 TL belirlenmiştir. Bununla birlikte maddi manevi tazminat istemli davalarda 6.800,00 TL ve dava değerinin ’ i kadar da vekâlet ücreti belirlenmiştir. Öngörülebilir dava süresi, davanın zorluk derecesi birlikte ele alındığında çekişmeli boşanma davalarında ortalama 7.000 TL ile 12.000 TL arası bir ücret belirlenmiştir.

Adana’da yaşıyorsanız ve Boşanma hukukunda desteğe ihtiyacınız varsa bu desteği boşanma hukuku avukatı Adana ile sürdürmeniz menfaatinize olacaktır. Tüm hukuki adımlar için size yardımcı olabilecek bir avukatlık ofisi ile iletişime geçmelisiniz. Aynı şekilde boşanma hukuku avukatı Adana ve çevre illere de hizmet verebilmektedir.

gaziantep ceza avukatı

Eşin Temiz Olmaması Boşanma Sebebi Midir?

Avukatlarımızca Hazırlanan Makaleler

✅ Adana idari dava avukatı;✅ Adana İdari işlemin iptali
✅ Adana idari Avukatı;✅ Adana İptal davası
✅ Adana idare dava Avukatı;✅ Adana Tam yargı davası
✅ Adana İdareye karşı dava avukatı;✅ Avukat online destek hattı

Adana Adliyesi İletişim Bilgileri

Santral 03223550500  (Dahili:  *0)
Faks Numarası 03223550525 
E-Posta adanacbs@adalet.gov.tr
Adres Kazım Karabekir, 4264. Sk. No:30, 01230 Yüreğir/Adana
Google Maps (Harita Konumu) GÖRÜNTÜLE
Denetimli Serbestlik Müdürlüğü
Telefon Numarası 03223522320
Faks Numarası 03223522310
E-Posta dsm.adana@adalet.gov.tr
Adres Kayalıbağ Mah. İnönü Cd. Üzeri Seyhan/ADANA
Google Maps (Harita Konumu) GÖRÜNTÜLE
Adana Göltepe Eğitim Tesisleri
Telefon Numarası 03222350600
Faks Numarası  
E-Posta  
Adres Güzelyalı Mahallesi 81127 Sokak, No:1 Çukurova/ADANA
Google Maps (Harita Konumu) GÖRÜNTÜLE 
5/5 - (1)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

Scroll to Top
WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat uygun bir ücret karşılığında size yardımcı olup yol haritanızı çizecektir.