Kahramanmaraş Ceza Avukatı

Kahramanmaraş ağır ceza avukatı olarak tüm hukuk sürecinde sizlerin tüm işlemlerini büyük bir özveri ve çalışma ile yürütmekteyiz. Bir ağır ceza avukatı suç türleri ile ilgili yeterli tecrübe ve birikime sahip olmalıdır.

Gündelik hayatımızda yaşanabilecek hukuksal bir sorun herkesin genel olarak tedirgin olmasına ve korku duymasına neden olur. Bunun sebebi ise sorunun büyüklüğü ya da küçüklüğünden değil dava sonucunun arkasından yaşayabileceğiniz maddi kayıplar ve herkesin en büyük kazancı olan özgürlüklerinin kaybedilmesinden dolayı olmaktadır.

Sonuç olarak ceza davasında ödeyeceğiniz ücret dosyadaki konumunuza, dosyanın içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Bu süreçte ofisimiz tarafından size optimum ve profesyonel hizmet için gerekli her türlü kolaylık sağlanacaktır.

 

Ağır Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu mudur?

Ceza ve ağır ceza davaları genellikle kişinin uzun süreli hapis cezası almasına neden olacak bir kovuşturma sürecini ifade eder. Bu anlamda bireyler ağır ceza avukatı tutmanın zorunlu olup olmadığını öğrenerek izleyecekleri yol haritasını belirlerler.

Türk hukuk sistemine göre ister ağır ceza davası olsun ister boşanma davası olsun avukat ile temsil edilme zorunluluğu kural olarak yoktur. Bu anlamda ağır ceza davasına tarafsanız mutlaka bir avukat ile anlaşmanıza gerek bulunmaz. Ancak, ağır ceza davaları olası bir hata nedeniyle kişilik haklarınızdan mahrum kalacağınız ve çok ciddi bedel ödemek durumunda olacağınız davalardır. Eşyanın doğası gereği ağır ceza davasında şüpheli/sanık tarafındaysanız ağır ceza avukatı tutmanız zorunlu olmasa dahi hayatidir. Daha açık bir ifade ile resmi olarak zorunlu olmasa da mantık çerçevesinde bir avukat ile anlaşmanız zorunludur.

Türk hukuk sisteminde avukat tutma zorunluluğu olmasa da düzenleme gereği avukat tutma noktasında yeterli kaynaklara sahip olmadığını bildiren kişilere cezası 5 yıldan az bir hükümlülüğü gerektirmiyor ise bir avukat atanır. Bu düzenleme kişinin gözle görülecek derecede yetersiz olduğunun anlaşılması halinde yanı sağır ve dilsiz olması halinde talep olmadan avukat atanmasına imkân sağlar.

boşanma avukatı , ceza avukatı gaziantep

Ağır Ceza Avukatı Tutmalı mıyım? Baro Avukatı Beni Temsil Edebilir mi?

Ağır ceza davaları gerçekten de bireylerin gelecekleri açısından ciddi davalar olarak kabul edilir. Avukat tutmamanızdan kaynaklanan eksik savunma veya ceza dava zaman aşımı gibi durumlardan dolayı büyük problemlerle karşılaşabilirsiniz. Özgürlüğünüzün kısıtlanması ile sonuçlanacak mahkumiyetleri engellemek için işinin ehli bir Kahramanmaraş ceza avukatı ile iş birliği yapmanız sizin açınızdan doğru bir tercih olacaktır. Ceza davalarında vekalet ücreti oldukça ciddi düzeylerde olsa da özgürlüğünüz söz konusu olduğunda parayı düşünmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Peki, barodan atanan avukat ile ceza davasında savunulmanız doğru olur mu?

İşinizi şansa bırakmamak ve baronun atadığı avukata güvenmek yerine Kahramanmaraş ceza avukatı araştırması yaparak bir avukat ile anlaşmanız çok doğru olacaktır. Avukatın ücreti ve sizden talep ettiklerini daha sonra düşünmeniz bizlerin size önerisidir. Zira özgürlüğünüz elinizde değilken sahip olduğunuz binlerce liranın pek kıymeti yoktur.

En İyi Kahramanmaraş Ağır Ceza Avukatı

Suç kavramları bakıldığı zaman kişinin içinde bulunduğu toplumun gerçeklerini ve sorunlarını yansıtan bir ayna gibidir. Bu sebepten ağır ceza avukatları ve tüm avukatlar genel olarak bir sosyal psikolog görevi de yapmaktadır.

Genel olarak her toplumda avukatların suçluları savunduğu gibi bir izlenim oluşmaktadır. Ama avukatlar genel olarak ceza hukukunun kendilerine verdiği yetki dahilin de da Kahramanmaraş’in hukuki boyutu ile ilgilenmektedir.

Ağır Ceza Davalarının Nitelikleri

 Kahramanmaraş ağır ceza avukatı tarafından bakılan davalar, Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenmiş olan ciddi ve genel anlamda cezası daha yüksek olan suç tiplerinin yargılanmasının gerçekleştirildiği davalardır. Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda işlenen suçun büyük olması dolayısıyla tutuklama ve adli kontrol tedbirleri sıklıkla uygulanmaktadır. Tutuklama ve adli kontrol tedbirleri ağır ceza davalarında uygulanmasıyla bu dava süreçlerinde ağır ceza avukatının yardımı oldukça önemlidir. Dava sürecinin henüz başında şüpheli kişinin tutuklanma kararının alınması durumunda iyi bir ağır ceza avukatı yardımıyla tahliyesinin sağlanması oldukça önemlidir. Tutuklama kararının tahliyeye dönüşmesi için Emin Hukuk Bürosu Kahramanmaraş ağır ceza avukatı etkili bir süreç yönetimiyle tahliyeyi sağlamaya çalışmaktadırlar.

Avukat Aziz Cihan KAÇIRAN - Gaziantep ACK Avukatlık Ofisi Gaziantep Ağır Ceza Avukatı Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma AvukatıAvukat Aziz Cihan KAÇIRAN - Gaziantep ACK Avukatlık Ofisi Gaziantep Ağır Ceza Avukatı Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma AvukatıAvukat Aziz Cihan KAÇIRAN - Gaziantep ACK Avukatlık Ofisi Gaziantep Ağır Ceza Avukatı Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Ağır Ceza Davalarında Ağır Ceza Avukatlarının Önemi

 Ağır ceza davalarına bakan Kahramanmaraş ağır ceza avukatı baktığı davalar bakımından sadece yukarıda bahsedilen suç unsurları ile sınırlı değildir. Bahsedilen suç unsurları dışında devlete ilişkin işlenen çeşitli suçların davaları da ağır ceza mahkemelerince gerçekleştirilmektedir. Suç unsuru sağılan ögelerin geniş bir yelpazeye sahip olmasından dolayı ağır ceza avukatının sorumlulukları oldukça fazladır. Suç olarak nitelendirilen olayın dava sürecinden kovuşturma sonuna kadar her aşamasını yakından takip ederek davaya hazırlanmalıdır. Her aşamada müvekkilini en iyi şekilde temsil etmek için tüm hukuki işlemleri gerçekleştirerek mahkeme esasına uygun olarak süreci yönetmelidir. Müvekkilinin haklarını en iyi şekilde savunarak korumakta ağır ceza avukatının önemli görevlerinden biridir.

Ağır ceza mahkemesinde görülen dava esnasında şüpheli veya sanık avukat tutmak zorunda değildir. Ancak bu dava süreçlerinde avukat tutmadan savunma yapmayı gerçekleştirmek beraberinde geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilmektedir. Şüpheli veya sanık kişisinin savunmasını yapan iyi bir Kahramanmaraş ağır ceza avukatı olmadığı zaman büyük bir hak ve menfaat kaybı yaşayabilmektedir. Ağır ceza avukatları dava seyrini müvekkilinin lehine çevirmek için her aşamada gerekli analiz ve araştırmaları gerçekleştirmektedir. Yüksek cezaların verildiği davaların görüldüğü ağır ceza mahkemesinde ağır ceza avukatı mahkemeye sunduğu belgeler ve müvekkilini savunması ile cezayı düşürmeye yönelik dava seyrini etkilemeyi amaçlamaktadır.

Ağır ceza mahkemesinde görülecek olan davaya bakan ağır ceza avukatı henüz sanık veya şüpheli ifadesi vermeden görevine başlamalıdır. Bunun için suç teşkil eden durum ortaya çıkar çıkmaz Kahramanmaraş ağır ceza avukatı yardımıyla ifade verilme süreci gerçekleştirilmelidir. Bu durum dava seyrine büyük ölçüde katkı sağlayacağı gibi ağır ceza avukatının çalışma alanında genişletecektir. İfadeden sonra ağır ceza avukatından yardım istenilmesi durumunda sanık veya şüphelinin ifadesi dışında kalan bütün detaylar önemini yitirmiş olacak ve avukatın çalışma alanı kısıtlanacaktır. İfade anında davanın sonuçlanma aşamasına kadar ağır ceza avukatı davaya ilişkin gerekli araştırmaları yapma, delilleri toplama, savunma hazırlanması, dava dilekçesi ve tüm bunların usulüne uygun olarak mahkemeye sunulmasını sağlamaktadır.

Bu konu hakkında benzer makalelerimiz için tıklayın

Yazımızı Beğendiniz Mi?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

Scroll to Top
WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat uygun bir ücret karşılığında size yardımcı olup yol haritanızı çizecektir.