Boşanmada En Çok Kim Etkilenir ?

Boşanma, her iki eş için de zor bir süreçtir. Boşanma sürecinde, insanlar duygusal olarak çökebilir, yalnızlık ve umutsuzluk hissedebilirler. Boşanma süreci, genellikle aşağıdaki gibi dört evrede gerçekleşir:

  1. Şok ve inkar evresi: Bu evre, boşanma kararının verildiği andan itibaren başlar ve birkaç hafta veya ay sürebilir. Bu evrede, insanlar boşanma kararını kabullenmekte güçlük çekerler ve inkar ederler.
  2. Öfke ve kızgınlık evresi: Bu evre, şok ve inkar evresinden sonra başlar ve birkaç ay veya yıl sürebilir. Bu evrede, insanlar boşanmaya neden olan kişiye öfke ve kızgınlık duyarlar.
  3. Üzüntü ve keder evresi: Bu evre, öfke ve kızgınlık evresinden sonra başlar ve birkaç ay veya yıl sürebilir. Bu evrede, insanlar boşanma nedeniyle kaybettikleri ilişkiyi ve birlikte geçirdikleri zamanı üzülürler.
  4. Kabullenme evresi: Bu evre, üzüntü ve keder evresinden sonra başlar ve birkaç ay veya yıl sürebilir. Bu evrede, insanlar boşanmayı kabullenirler ve yeni bir hayata başlamaya hazır olurlar.

  Boşanma süreci, her iki taraf için de zor bir süreçtir. Ancak, bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak mümkündür. Boşanma sürecinde, kendinize ve partnerinize zaman verin, duygularınızı ifade edin ve profesyonel yardım alın. Bu sayede, boşanma sürecini daha kolay atlatabilirsiniz.

  Avukat Aziz Cihan KAÇIRAN - Gaziantep ACK Avukatlık Ofisi Gaziantep Ağır Ceza Avukatı Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı
  Boşanmada En Çok Kim Etkilenir ? 1

  İşte boşanma sürecinde çiftlerin yaşadığı ilk evre olan şok ve inkar evresine ilişkin bazı bilgiler:

   • Şok ve inkar evresi, boşanma kararının verildiği andan itibaren başlar ve birkaç hafta veya ay sürebilir.
   • Bu evrede, insanlar boşanma kararını kabullenmekte güçlük çekerler ve inkar ederler.
   • İnsanlar, boşanma kararını kabullenmekte güçlük çektikleri için, aşağıdaki gibi davranışlar sergileyebilirler:
    • Boşanma kararını reddeder ve inkar ederler.
    • Boşanma sürecini yavaşlatmaya çalışırlar.
    • Boşanma sürecini sabote ederler.
    • Boşanma sürecini uzatmak için mahkemeye başvururlar.

   Şok ve inkar evresini sağlıklı bir şekilde atlatmak için, aşağıdaki gibi bazı şeyler yapabilirsiniz:

    1. Kendinize zaman verin. Boşanma, zor bir süreçtir ve kendinizi iyileşmeye izin vermelisiniz.
    2. Arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirin. Sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.
    3. Kendinize dikkat edin. Sağlıklı beslenin, düzenli egzersiz yapın ve yeterince uyuyun.
    4. Hobilerinize ve ilgi alanlarınıza zaman ayırın. Boşanma, hayatınızda büyük bir değişikliktir ve kendinize yeni bir rutin oluşturmak, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.
    5. Profesyonel yardım alın. Boşanma, tedavi edilebilir bir durumdur. Eğer kendinizi yalnız ve çaresiz hissediyorsanız, bir doktora veya psikoloğa başvurmanız önemlidir.

    Boşanma, her iki taraf için de zor bir süreçtir. Ancak, şok ve inkar evresini sağlıklı bir şekilde atlatarak, boşanma sürecini daha kolay atlatabilirsiniz.

    Bu konu hakkında benzer makaleler için tıklayın

    Yazımızı Beğendiniz Mi?

    Yorum bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now

    Scroll to Top
    WhatsApp
    Avukata Soru Sor
    Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat uygun bir ücret karşılığında size yardımcı olup yol haritanızı çizecektir.