Ceza Hukuku

Gaziantep’in En İyi Ceza Avukatı Kimdir ?

Avukat denildiğinde daima en iyi aranır. En iyi avukat kim ise onunla yola çıkmak istenir. Doğru olanda tabiki budur. Ekmeğimizi dahi seçerken en iyisini seçmeye çalışan insanoğlu tabiki avukatınıda seçerken en iyi avukatı seçmelidir. Ancak kavramlar arasında büyük bir hata yada farklılık vardır. Çünkü en iyi avukat, en iyi ceza avukatı veya en iyi ağır ceza avukatı gibi sürekli olarak internet üzerinde aramalar yapılmaktadır. Yapılan bu aramalar sonucunda karşımıza bir çok gereksiz ve alakasız konular dahi gelmektedir. Bunun nedeni internette yer aan bilgi kirliğidir. Bundan korunmanın en iyi yolu ise en iyi avukatı değil alanında uzmanlaşmış en iyi avukat ı bulmaktan geçmektedir.

Ülkemizde avukatlık alanında ne yazıkki ihtisaslaşma durumu yoktur. Bu nedenle de avukatlık mesleğini yapan her avukat meslektaş her alandan davalar üstlenebilmektedir. Bunu engelleyen veye düzenleyen bir uygulama henüz ülkemizde bulunmamaktadır.

Diğer yandan en iyi avukat şeklinde bir niteleme yapmak da ne derece doğrudur? Ayrıca Gaziantep’in en iyi ceza avukatını aramaktansa İyi Bir Ceza Avukatında olması gereken özellikleri bilmeniz gerekmektedir. İyi bir ceza avukatının özellikleri;

Ceza Hukuku alanında kendini sürekli geliştiren, akademik ve uygulamaya yönelik güncel bilgilere sahip, temsil ettiği kişinin hak ve menfaatlerini gözeten biri olmalıdır. Takdir edersiniz ki, Ceza Avukatı uygulamada, yani pratikte etkin şekilde hareket etmesini bilmelidir. Aksine bir durum Ceza Avukatının hizmet kalitesini düşürür, hatta savunduğu kişinin haklarına zarar getirebilir. Ceza Hukuku sürekli gelişen ve değişen sisteme uygun şekilde değişim gösteren güncel bir hukuk dalıdır. Günceli takip etmeyen Avukatın kendini geliştirmesi düşünülemeyeceği gibi iyi bir Ceza Avukatının da aktif olarak uygulamanın içinde olması gerekmektedir.

Avukatın müvekkil ile kuracak olduğumuz iletişim, hayati önem taşımaktadır. İletişim becerisinde kıstas, etkili ve güçlü ifade yeteneğidir. Kendini ifade etmekte sıkıntı yaşamayan, güçlü bir iletişim becerisine sahip bir Avukat bulmanız gerekmektedir. Avukat-müvekkil ilişkisinde iletişim, soruşturma veya kovuşturma aşaması fark etmeksizin izlenmesi gereken yolun belirleyicisi olacaktır. Bağımsız Mahkemeler nezdinde savunma makamı yani Ceza Avukatının, kendini anlaşılır ve net bir şekilde ifade edebilmesi hayati önem taşımaktadır.

Ceza Avukatı ararken seçim yapma aşamasında acele etmenize gerek yoktur. Sizi başarılı şekilde savunacak Doğru Ceza Avukatını bulmak için endişe ve kaygılarınıza yenik düşmeden Avukat arama aşamasında araştırmacı olmanız gerekmektedir. Ceza Avukatında doğru seçim yapabilmek için yüz yüze görüşme yapmanız şarttır. Görüşme için randevu aldığınız Avukat, dosyanızı inceledikten sonra içinde bulunduğunuz durumu iyi analiz etmiş, lehinize ve aleyhinize olan hususları açıklamış ve sizin için özüm üretmeye başlamış olmasına dikkat ediniz. Tıpkı bir doktor gibi doğru teşhisi yapmasını ve sizin için uygulanacak tedavi hakkında için gerekli bilgilendirmeyi yapmasını bekleyin. Görüşme gerçekleştirmek istediğiniz Ceza Avukatını tespit ettikten sonra iletişim bilgilerine ulaşarak Yasal Hukuki Danışmanlık için mutlaka randevu talep ediniz.

Hukuk ofisimiz olarak bizlerde alanında uzman kadrosu ile cezai soruşturma , sorgulama, kovuşturma ve dava aşamalarında en iyi ve en sorunsuz hizmeti sağlamak amacıyla hizmet vermekteyiz.

Sulh ceza, asliye ceza ve ağır ceza süreçlerini takip eden uzman kadromuz sorgu ve gözaltı aşamasından tutukluluk aşamasına kadar süreci takip etmektedir. En iyi avukat sizin için konuyu en iyi anlayan ve en iyi çözüm üreten avukattır. Bu nedenle adli kontrol aşamasında dahi sizi en iyi savunacağını düşündüğünüz avukat ile yola çıkmanız büyük öneme sahiptir.

Başa dön tuşu
Call Now Button
Mesajı Gönder
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Hukuki tüm sorularınız için uygun bir ücret karşılığı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size konunun uzman avukatı destek verip yol haritanızı çizecektir.